Hamilelik, bir kadının yaşadığı en büyülü zamandır ve bedenin genişlediği ve bebeğine hem bedeninde hem de kalbinde yer açtığı yeni bir yaşamın hazırlık safhasıdır. Hamile yogası hem bedenin ihtiyaç duyduğu esnemeyi hem de ruhsal dinginliği bir arada sunar anne adaylarına. Anne adayları hem kendi biricik hamilelik sürecini eşsiz bir şekilde yaşar hem de kendi gibi diğer gebelerle birlikte sosyalleşirken yalnız olmadığını ve diğer kadınların da bu sürece nasıl destek olduğuna tanık olur. Hamilelik sürecinde yapılan nefes çalışmaları, doğal doğum pozları ve esneme hareketleri hem anne adayına doğumda yardımcı olurken, doğum sonrası yaşanacak sorunları da minimuma indirir. Anne ve bebek hamilelik sürecinde bağlanmaya başlar ve bu doğum sürecinde ve sonrasında da devam eder. Hamile yogası bu süreç için en güzel yöntemlerden biridir.

Hamile yogası anne adayına nefes farkındalığı, doğuma zihinsel hazırlığı, anda olmayı, kalça ve pelvisi açmayı, fiziksel olarak güçlenmeyi, emzirmeye hazırlık olarak göğüs kafesi açıklığını, zorluklarla baş etmeyi, derin gevşemeyi, yavaşlamayı, dengeyi ve en önemlisi anne ve bebek arası pozitif bağı kurmaya yardımcı olur.

Birlikte bedeninize ve bebeğinize güvenmeyi deneyimleyeceğiz ve daha doğmadan ona ninniler söylemeye başlayacağız. Mucizelere inanın çünkü siz bir kadınsınız.

Yılların güneşi üstünde parlasın,

Bütün sevgi seni sarsın,

Ve içindeki saf ışık,

Sana yolunu göstersin,

SATNAM

Sevgiler...

Başak Karakaya Erden

Bilgi ve Başvuru İçin