Hamile Masajı

Hamile Masajı Hamile masajı, rahatlatıcı müzik, aromatik yağlar ve SPA ortamında klasik masaj tekniklerinin hamilelikteki özel durumlara uyarlanması ile yapılır. Gebelikle birlikte omurgaya binen yükün artması, omurga ve ona bağlı kaslarda gerilimler oluşması kaçınılmazdır. Hamile masajı özellikle boyun, baş, sırt ve bel bölgesinde oluşan gerginliklerin giderilmesinde etkilidir. Dolaşım bozuklarının sebep olduğu özellikle alt extremite siyatik, ödem ağrıları ve krampların giderilmesi ile bedenin enerjisini kazanmasını, canlandırılmasını sağlamaktadır. Doğal, cildi besleyen , gebelikte rahatlatıcı hatta tedavi edici özellikleri bilinen yağlarla uygulanan masaj, ciltte oluşan gerginlikleri de gidermekte, cildi yatıştırmakta ve nemlendirmektedir. 

Pelvik bölge üzerinde uygulanan hafif dokunuşlar doğuma yaklaşırken bedeninizin ihtiyaç duyduğu esnekliği kazanmanıza yardımcı olur. Kişiye özel olarak uygulanan masaj seansına, hamileliğin son haftalarına kadar rahatlıkla devam edilebilir. Erken gebelik haftalarında uygulanan seanslarda doğumu hızlandırabilecek, doğum sürecine müdahale edebilecek her türlü manevradan itina ile kaçınıldığı için, düşük-erken doğum riski yaratmaz. Doktorunuza danışarak güvenle masaj yaptırabilirsiniz. Doğumu kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı tekniklerle uygulanan masaj gebeliğin sonlarına doğru (37.hafta ve sonrası) ve günaşımı durumlarında tercih edilir. Danışmanlarımız sizi yönlendirecektir Masaj terapistlerimiz Resmi Sertifikalı Masözdür.

NOT: Ayrıca doğuma hazırlık eğitimlerimizde bazı masaj teknikleri eşlerinize öğretiyor ve gebelik sürecinde ve doğum anında eşinizin uygulayacağı bu basit uygulamalarla rahatlama ve gevşemeyi sürdürmenizi de sağlıyoruz.