KUANTUM GEBE

“Kuantum Gebe”

LOTUS Gebe felsefesiyle ne kadar da uyumlu..

Bir LOTUS Gebe olsa olsa KuantumGebe olur.

Peki kuantum ne ? Bir felsefe mi ? Din mi inanış mı ? Yoksa moda mı? Hiçbiri değil..

Einsteinin dediği gibi ‘ ‘düşüncenin gücü bir felsefe değildir , o bir fiziktir !!!”

Öyle bir fizik ki bildiğimiz klasik Newton fiziğinden, görünen fizikten farklı .. görünmeyenin fiziği bu.. iyinin iyiyi çektiği , düşüncenin fiziksel gerçeklik kazandığı Çekim kanununun fiziği ..Düşüncenin beden bulduğu olasılıklar , frekanslar, dalgalar dünyası.. Birbirimize görünmez bağlarla bağlandığımız , beşduyu haricinde iletişim kurduğumuz enerji dünyası..Bedenimizle içiçe geçmiş bizi biz yapan görünmez bedenimiz…Atomun altı, uzayın en üstü..düşüncenin, duygunun bilimi.. Kuantum teoride henüz daha emekliyoruz evet , ama en basitinden pozitif düşüncenin , grup enerjisinin , altıncı hissin, telepatinin varlığı ve gerçekliğinde hemfikiriz. Duygu,  içiçe geçtiği fizik bedende , birtakım sinirsel biokimyasal ve hormonal değişimler yaratarak hislerimizi oluşturuyor ve fiziksel gerçekliğe bürünüyor..korktuğumuzda kalbimiz çarpıyor, ellerimiz terliyor, bazende buz gibi oluyor.. Diğer taraftan yaydığı enerji tanecikleri yani fotonlar ortak enerji havuzuna titreşimler gönderiyor ve kişiler arası sosyal enerji köprüleri oluşturuyor.Bu yüzdendir ki hüzün de neşe de bulaşıcı.. ilk bakışta birinden hoşlanıp hoşlanmamamız da bu yüzden..Ortak frekanstaysak ”elektrik alıyoruz”, frekanslarımız farklıysa kişileri antipatik buluyoruz..O halde hepimizin kendimize özgü  IP kodu niteliğinde belli frekansta titreşen bir enerji bedenimiz, bir auramız var. Auramız durağan değil, son derece dinamik bir yapı, duygu düşüncelerimiz ile sürekli deviniyor ve enerji dalgaları oluşturuyor. O zaman olumlu düşünceler, yaydığı enerji dalgalarıyla olumlu duygular ve davranışlar oluşturuyor. Kendimizi daha pozitif ve daha iyi hissediyoruz . Bu yüksek enerjimizle çevremizle de pozitif olumlu enerji bağları kuruyoruz. Tüm enerjiyi değiştiriyor ve olumluya dönüştürüyoruz..

İşte bizim LOTUSGebelere verdiğimiz desteğinde temelinde bu var , bu farkındalık, bu enerji değişimi…Gebenin fiziksel gücünü tüm gebelik boyunca yoga , pilates , fitness egzersizleriyle canlı tutuyoruz, doğru nefeslerle performansını arttırıyoruz. Bu olmazsa olmazımız..Diğer yandan LOTUSGebemizi zihinsel olarak da hazırlamak temel amacımız . Çünkü annemiz ve bebeğimiz hem fiziksel ve hemde duygusal anlamda bir bütün .. Mutlu anne , mutlu bebek demek.. Bebek mutlu ve dinginse, kesintisiz anne-bebek bağlanması gerçekleşmişse duygusal ve toplumsal gelişiminin temelleri de doğru atılmış demek..Tüm eğitimlerimizde işte bu hassasiyetle gelecekte kendiyle barışık , toplumla barışık, hayata güvenle bakan , ne istediğini bilen ve bunu ifade edebilen, ayakları yere sağlam basan nesiller yetiştirebilmek için annelerimizi, babalarımızı daha gebeyken eğitmeye başlıyoruz. Onları bebekleriyle aşk,sevgi , sosyallik hormonu oksitosin tutkalı ile yapıştırıyoruz..Onları aile içinde dengeli sağlıklı ilişkilerle birbirine bağlayıp, ileriki yıllarda da bebeğin sağlıkla ayrışmasını ve bireyselleşmesini hedefliyoruz.Destekleyici , koruyucu elimizi sürekli üzerlerinde tutuyoruz.. Doğum yapıp gitseler de arkalarıda hep güçlü bir profesyonel destek olarak duruyoruz. Aldığımız olumlu dönüşümler de bizim gıdamız oluyor. Biz de böyle besleniyoruz..bebeklerimizin enerjisi, anne ve babamızın mutluluğu bizim de mutluluğumuz oluyor. Sevgi bizi besliyor , birarada tutuyor , daha yeni ve güzel projeler üretmemizi sağlıyor..

Kısaca ; sevgi özümüz, yüksek enerjili dengeli bilgili ebeveynler , duygu hafızaları sevgiyle huzurla güvenle mayalanmış gelecek nesiller hayalimiz,hedefimiz..

Sevginizi sevgimize katarak bizimle kalmanız , uzun yıllar bu büyülü enerjiyle bir arada olmak dileğiyle 🙏  !!!

Yazan: Op. Dr. İnci Çavuşoğlu

Bir Cevap Yazın