Doruk Bebeğin Doğum Hikayesi

13 Nisan 2014 – Doruk Doğuyor:

Eğitim aldığımız için olduğunu düşünüyorum oldukça sakindik eşimde bende.. Ama ikimizde de müthiş bir coşku vardı ve sürekli birbirimize bakarak “Bugün evde baş başa geçirdiğimiz son gün” diyorduk.. Baş başa son Pazar kahvaltımızı yaptık. Garip duygular içindeydim, Korkmuyordum, Heyecanlıydım.

Yeni hayatımız başlamak üzereydi, ultrasonda gördüğüm oğlumun ellerini, ayaklarını koklamama sayılı vakit kalmıştı. Aklımda hep şu tını vardı.. “ Bu benim doğum hikâyem, yıllarca hatırlayacağımız gün bugün ”

Suyum sabah 07:30’da geldikten sonra duş aldım, rahat ettiğim kıyafetlerimi giydim ve evde kendimi en rahat hissedeceğim yeri aramaya başladım, Salonda olacağımı düşündüm ama, salonda çok ışık ve açık renkli mobilyalar beni rahatsız etmişti. Sessiz, sakin ve gözü yormayan mobilyaların olduğu küçük odamızı sevdim, eşimle birlikte Doğum dalgalarını bu odada karşıladık, dalgalar geldiğinde el ele tutuşup birbirimize baktık ve dalgalar geçtiğinde gülüp sohbet ettik, Çayımızı içtik, Hurma ve ceviz yedik..

Doğum dalgaları daha sık gelmeye başladığında İnci Hocamın da yönlendirmesiyle hastanede buluşmaya karar verdik..

Ve evden ayrılma anı.. Doğum çantamızı tekrar gözden geçirdik evin tüm odalarını eşimle birlikte tek tek dolaştık. Kapıyı kapatırken ikimizde bu kapıyı kapatışımızın diğerlerinden farklı olduğunu biliyorduk. Kapıyı açtığımızda aslında yeni hayatımızın da kapılarını açmış olacaktık..

Kapıdan ayrılma anındaki hislerimi tam olarak buraya yazamıyorum ama ömrümün sonuna kadar unutamayacağım hislerdi. Duygulu, Mutlu ve Meraklı.. Hastaneye vardığımızda muayenede 5 cm. açıklık olduğunu ve doğum için vaktimizin olduğunu öğrendikten sonra odamıza çıktık. İnci Hoca Aylin’imi aramış,

Aylin…

Hikâyemde eşimden sonra en büyük destekçim Aylinim.. Yanımda en sevdiğim arkadaşlarım,.Pilates topum, Müziğim herşey eğitimde öğrendiğim ve olması gereken gibi.. Dalgalar sırasında elimi hiç bırakmayan eşim ve her dalgada masajıyla beni rahatlatan Aylinim.

Ve doğum anı yaklaştığında doğum haneye gitme vakti geldi. Doğumhaneye girmeden önce Dalgalarla son dansımızı yapacağımız odaya girdik, artık daha rahattım çünkü odamız Karanlık, Sessiz, Eşimle el ele ve tabikî, Aylin kasılmaları masajıyla karşılıyor. Hepimiz mutluyuz. Bütün güzel hormanlar bizimle beraber.

Saat 22:00’da İnci Hocam Muayene etti ve tam açılmanın olduğunu ve artık doğumun başladığını oğluma kavuşmama çok az kaldığı söyledi. Açılma tamamlandığı için dalgalar tamamen bitmişti artık ve kasılmalar başlamıştı.

Doğumhaneye doğru gitmişiz..

Gitmişiz diyorum çünkü, odadan doğumhaneye nasıl gittiğimi hiç hatırlamıyorum. SAAT 22:28 İnci hoca hadi Şeyda nefesini kontrol et, az kaldı başını görüyorum, güzel gidiyor, çok az kaldı derken .. Herkes sustu oğlum ağlamaya başladı.

Artık kucağımızdaydı.. Dorukla ilk göz göze geldiğimizde ona dokunmaktan korktuğumu hatırlıyorum, daha önce temas ettiğim hiçbir şeye benzemiyordu. Kusursuzdu çünkü..

Hoş geldin Canım Oğlum..,

Teşekkür:

Hamileliğim süresince tüm muayenelerde pozitif davranışlarıyla ve tüm sorularıma bıkmadan cevap veren İnci Hocama,

Doğumun kolay geçmesinde çok faydalı olduğuna inandığım Pilateste bize destek olan Gülten Ebemize,

Doğum anında masajlarıyla, doğum sonrasında emzirmede desteğini hiç bırakmayan Aylin ebemize,

Sonsuz Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın