Hakkımızda

Hakkımızda

LOTUS Gebe Doç. Dr. Eray Çalışkan ve Op. Dr. İnci Çavuşoğlu önderliğinde bir araya gelmiş Doğal Doğum gönüllüsü profesyonellerinin oluşturduğu bir grup.

Amacımız anne adaylarına sağlıklı huzurlu bilinçli bir gebelik dönemi yaşatarak onları normal vajinal doğuma fiziksel ve ruhsal olarak hazırlamak. Önyargıları kırmak, annelerimizin öz yeteneklerini keşfetmelerini sağlayarak doğumu ağrısız ve coşkulu hale getirmek, özgüven kazandırmak , doğal vajinal doğumu yeniden tercih edilir hale getirmek.

Yoga pilates masaj meditasyon nefes ve gevşeme teknikleri ile yapılan hazırlık çalışmalarının yanında gerek gebelik gerekse doğum ve emzirme dönemiyle ilgili teorik eğitimler, grup çalışmaları, seminer ve ilgili uzmanlarla yapılan buluşmalar, aile eğitimleri faaliyetlerimizin sadece birkaçı. Doğum koçlarımızla gebelik boyunca, doğum ve emzirme dönemlerinde her an ulaşılabilir profesyonel yardım sağlayarak sağlıklı coşkulu doğum hikayeleri yazıyor ve anneliğin keyfini birlikte çıkartıyoruz.

Mutlu anlarımızı doğum fotoğrafçımızla ölümsüzleştiriyor, her türlü doğum organizasyonunda ailemize önayak oluyoruz.

Gebelik öncesi ve sonrasında diyetisyen gözetiminde kilo kontrolü ve egzersiz (Zumba, pilates vs.) ile üyelerin sağlıklı ve fit olmalarını sağlıyoruz.

Tüm etkinliklerimizde üyelerimizi kaynaştırarak kulüp havası oluşturuyoruz ki bu da eğitimlerimizi daha eğlenceli ve verimli kılıyor.

Gebe eğitim eşli katılım tercihimiz. Doğuma sadece anneleri değil babaları da hazırlamak istiyoruz çünkü aslında en iyi doğum koçunun babalar olduğuna inanıyoruz.

Bu şekilde aile bağlarının çok daha güçlü oluştuğunu biliyoruz…

Sağlıklı bilinçli huzurlu mutlu aileler, coşkulu doğumlar için LOTUS Gebe.

Bir Cevap Yazın