Füsun’un Doğum Hikayesi

5 nisan Pazar sabahı saat 5:30 da nişanımın geldiğini gördüm ve eşime söyledim. Tepkisi öyle güzeldi ki “ayy kızımız geliyor, ama sen şimdi yat dinlen gece uzun olabilir” dedi. ( Eğitimli babaJ) Biraz uyuduktan sonra hafif hafif kasılmalarım oldu ama pek aldırmadım çünkü o gün arkadaşımla buluşup, fotoğraf çektirecektikJ Biliyordum ben akşama doğuma gidecektim. Ve yarım kalan işlerimi tamamlamalıydım.  Sabahtan bir güzel evimi topladım. Kahvaltımı yaptım. Kuaföre gidip saçıma fön çektirdim. Öğleden sonra arkadaşımla buluşup Sekapark’ta bi güzel göbişli fotoğraflar çektirdim.:) Tabi bu arada devamlı Gülten’le iletişim halindeyiz. 18:00 de Gülten’in doğuma hazırlık eğitimine katıldık. Gülten diğer çiftlere anlatıyor; işte kasılmalar böyle oluyor diye:) Çıkışta Gülten’le birlikte yemek yedik ama yerken bana dalga geliyor, ben bir ayağa kalkıyorum gezinip oturuyorum. Daha sonra evimize geldik. Kayınvalidem de aşağıda oturduğu için oda bize oturmaya geldi. Fakat biz kararlıydık kimseye haber vermemeye. Biz otururken benim dalgam geliyor ben diğer odaya gidiyorum hemen nefes tekniğiyle rahatlıyorum. Sakinliğimi koruyorum ve bu süreci de atlattıktan sonra benim kasılmalar sıklaşmaya başladı.. Evde hemen mumları yaktık. Rahatlatıcı kokularımızı sıktık ve her dalga gelişinde eşimin boynuna asılıyorum, nefes alıyorum ve Gülten masaj yapıyor; rahatlıyorum. Saat gece 01:30 olduğunda artık hastaneye gitmeye karar verdik. Hastanede de evdeki ortamı yaptık. Geç olmuştu yorulmuştum ama Gülten’in ve eşimin desteğiyle gücümü topladım inanıyordum, yapacaktım.. Tamamen içime çekildiğimde yavrumu kucağıma alacağım ana odaklandım. Artık açıklığım tamdı 04:45’de doğumhaneye geçtik ve dakikalar sonra kızım Alya göğsümdeydi..

Ruhum hzur doldu. Eşim yanımda elimi tutuyordu. Doğru doktor seçimi, sabır, yoga, pilates, doğuma hazırlık eğitimi = ilaçsız ve epizyosuz mutlu bir doğum.

Bebeğimin göbek adını da Gülten koydukJ Kızlar Gülten ne diyorsa yapın!! Çünkü ne diyorsa hepsi işe yarıyor. Eğitimlere katılın, pilateste tüm hareketleri tam yapın. İnanın hepsinin çok faydasını gördüm. Gülten’in peşini bırakmayınJ

Hikayenizin kahramanı olmak için inancınızı hiç yitirmeyin! Eşinizle birlikte doğumistana gitmek ve yavrunuzu almak için donanımlı ve bilinçli olun..

Sevgiler..

Bir Cevap Yazın