Merve’nin Doğum Hikayesi

Merhaba hamiş arkadaşlar,

Sizlerle minik meleğimle kavuşma hikayemizi paylaşmak istiyorum. Hamile olduğumu öğrenmemle bu güzel yolculuğumuz başladı. Hamileliğimde, doğumumda ve doğumdan sonrada her zaman yanımızda olan Lotus gebe ve Gülten hocamla tanistim.

Hamileliğimin 6.ayindan sonra pilates derslerine başladım. Bir sürü tatlı, göbişli arkadaşlarım oldu.

Doğuma iki ay kala doğuma hazırlık eğitimi aldık. Artık kendime, bedenime ve bebeğime daha çok güveniyordum ve onun geleceği günü bekliyordum.

40. Haftamıza girerken doktorumuz suni sancı ile doğumu başlatmayı teklif etti. Ama bebeğim ve ben bunu asla kabul etmedik. Çünkü bizim hedefimiz doğal doğumdu.

Hissediyordum çok az kalmıştı kavusmamiza.19 Şubat saat 12:00 gibi nişanım geldi. Artık bebeğim gelmeye karar vermişti. Gülten hocamı aradım, onun sesini duymak güç verdi bana ve doktora gittik. Doğum surecimiz başlamıştı. Daha zamanımız vardı. Eve donduk.

Gece boyunca doğum dalgalarını esimle karşıladık. Çok mutluydum ve keyifli geçiyordu. Her dalgayı not ediyor bebeğimizi düşünüyor, onunla konuşup şarkı söylüyor ve dans ediyorduk.

Sabah 09:30’da hastaneye geçtik. Doğumhanedeki ebelerle tanışıp hastane işlemlerini yapmak için üst kata çıktım. Hastanede oradan oraya dolaştım.  Arada dalgalar gelip gidiyordu.

Saat 12:00 olmuştu. Açılmalar yavaş yavaş ilerliyordu. Bana bu süreçte annem eşlik ediyordu. Esim hastane prosedürü gereği dışarıda beklemek zorunda kaldı. Doğuma hazırlık eğitiminde partnerim annemdi ve öğrendiğimiz masajları bana uyguladı. Annem bana ve meleğime güç verdi. O benim doğum koçumdu.

Saat 14:45’te artık dalgalar şiddetlenmişti ve bebeğime kavuşmama dakikalar kalmıştı.

Saat 15:13’te bebeğim kollarımdaydı. Sonunda her şey bitmiş küçük meleğimle birbirimize bakıyorduk. Ona dokundum, öptüm, kokladım. Tentene temasın tadını çıkardık. Daha sonra emzirdim.

Doğal doğumu başarmanın gururu ve bebeğime sağlıklı kavuşmanın mutluluğu tarifsizdi. Ben doğal doğum yapmak için doktoruma karsı direndim ve başardım. Azmin zaferi!!!

Kendinize, bedeninize ve bebeğinize güvenin. Doğanın kusursuz mucizesini ve biz kadınlara bahsedilmiş bu içgüdüsel yetenekleri doya doya yasayın ve en önemlisi bu farkındalıkları herkese iletmeye çalısın. Birçok şeyi Gülten hocama, Sevgili Dr. İnci Hanım’a ve Lotus  Gebe’ ye borçluyum. Gülten hocam bir şifacı, muhteşem bir ebe, gebe kadınların sansı ve doğum meleği. Çok şanslıyım onları tanıdığım için. Herkese güzel doğal doğumlar diliyorum.

Merve&Volkan&Sare ‘den;

Herkese Sevgiler…

 

Bir Cevap Yazın